Sebastiaan van Mil van ZPC Amersfoort met arm omhoog tijdens waterpolowedstrijd tegen ZV De Zaan, in aanloop naar de beslissende wedstrijd tegen ZPC Het Ravijn.

Play-offs naderen: Heren 1 strijdt om tweede plek in Eredivisie

De mannen van ZPC Amersfoort 1 bereiden zich voor op hun laatste wedstrijd in de reguliere competitie. Op donderdag 17 april 2025 treffen zij in de Amerena het sterke ZPC Het Ravijn.

Dit duel tussen de nummer 2 en 5 van de Eredivisie is van groot belang. Bij winst stelt ZPC Amersfoort namelijk de tweede plaats veilig op de ranglijst.

Ranglijst bepaalt uitgangspositie play-offs

De eindstand in de Eredivisie bepaalt de opzet van de play-offs. De beste acht teams plaatsen zich. In de kwartfinales speelt nummer 1 tegen nummer 8. Nummer 2 speelt tegen 7, nummer 3 tegen 6, en 4 tegen 5.

Elke ronde wordt gespeeld in een best-of-three. De hoogst geplaatste ploeg begint thuis. Bij een derde, beslissende wedstrijd is het thuisvoordeel ook voor hen.

Tweede plaats volledig in eigen hand

Als ZPC Amersfoort donderdag wint van ZPC Het Ravijn, dan stellen zij de tweede plaats in de Eredivisie veilig. Alleen UZSC maakt nog kans om hen te passeren, omdat zij slechts één punt achterstand hebben. Voor beide ploegen geldt dat er nog één wedstrijd op het programma staat: Amersfoort heeft 49 punten, terwijl UZSC er 48 heeft. Daarom zal het duel tussen UZSC en GZC Donk op zaterdag 3 mei bepalend zijn, mocht Amersfoort niet winnen.

Mochten de Amersfoorters er niet in slagen om de drie punten in de Keistad te houden, dan blijft het spannend tot 3 mei. Dan treffen concurrenten UZSC en GZC Donk elkaar in Gouda.

De tekst gaat verder onder de foto

Actiefoto van waterpolowedstrijd tussen ZPC het Ravijn en ZPC Amersfoort in Nijverdal, eerder dit seizoen in de Eredivisie. Ze treffen elkaar in de laatste wedstrijd voor de play-offs
ZPC Amersfoort in actie tegen ZPC het Ravijn in Nijverdal, tijdens een spannende competitiewedstrijd eerder dit seizoen in aanloop naar de play-offs.

Play-offs bijna een garantie voor spanning en sensatie

Wie het waterpolo al langer volgt, weet het: in de play-offs bestaan geen zekerheden. Veel van deze drieluiken worden beslist in een derde wedstrijd, waarbij een penaltyreeks eerder regel dan uitzondering is. Combineer dat met het feit dat ZPC Amersfoort dit seizoen de meeste gelijke spelen (vier) achter zijn naam heeft staan, en je hebt alle ingrediënten voor een bloedstollend slotstuk van het seizoen.

Meer informatie over de play-offs vind je op deze pagina.

Donderdag 17 april

De wedstrijd tegen Het Ravijn begint om 21.30 uur in de Amersfoortse Amerena en staat onder leiding van Johan de Boer en Rob Bijeman.

De toegang is gratis. Voor wie er niet fysiek bij kan zijn: de wedstrijd is live te volgen via deze link op Eyecons.