Meisjes C1 in Finale, Jongens B1 op herhaling!

Afgelopen seizoen waren er in de waterpolocompetitie van de Bond vier afdelingen Eredivisie voor Jeugd, te weten voor Meisjes B, Jongens B, Meisjes C en Jongens C.
ZPC Amersfoort opereerde in alle vier.

Per klasse spelen de best geplaatste 6 teams als slot een “Final-6”. Onze club plaatste zich hiervoor bij de Meisjes B en bij de Meisjes C. Niet bij de Jongens C. Bij de Jongens B werd er in twee afdelingen gespeeld; ons team eindigde als 4e en speelt nu twee kwalificatiewedstrijden spelen tegen PSV om uit e maken wie mag deelnemen aan de Final-6.

4-5 juni: Final-6 Meisjes C
in Zwembad Amerena te Amersfoort
Programma:

Zaterdag 4 juni

  • 11:00 uur: ZV De Zaan – VZV Njord. [A] uitslag: 12-9
  • 12:15 uur: De Ham – ZVL-1886 Center [B] uitslag: 12-7
  • 19:00 uur: Het Ravijn – ZV De Zaan [C] uitslag 5-4
  • 20:15 uur: ZPC AMERSFOORT – De Ham [D] uitslag: 10-4

Onze ploeg nam een zeer snelle (3-0-)voorsprong, maar in de 2e periode haperde het enigszins. Maar het slot vban de wedstrijd was duidelijk. ZPC AMERSFOORT speelt op zondag de Finale, tegen Het Ravijn.

Zondag 5 juni

  • 13:30 uur: VZV Njord – ZVL-1886 Center
  • 14:45 uur: ZV De Zaan – De Ham
  • 16:00 uur: ZPC AMERSFOORT – Het Ravijn (Finale)

4-5 juni: Final-6 Jongens C
in Zwembad Het Ravijn te Nijverdal

11-12 juni: Final-6 Meisjes B
In Zwembad De Zijl te Leiden

11-12 juni: Final-6 Jongens B
in Inge de Bruijn Zwembad te Barendrecht

Voor deze Final-6 moeten PSV en ZPC AMERSFOORT zich nog kwalificeren:

  • zaterdag 4 juni 13:30 uur: Eindhoven PSV BJ1 – ZPC AMERSFOORT BJ1 uitslag 7-5
  • zondag 5 juni 11:45 uur: Amersfoort ZPC AMERSFOORT BJ1 – PSV BJ1

In de eerste wedstrijd van het play-off tweeluik voor plaatsing voor de final 6 komend weekend hebben onze boys net verloren met 5-7.
Het was een wedstrijd met 2 gezichten. In de eerste 2 periodes konden we niet echt een vuist maken in de aanval en kwamen we niet tot scoren. Er werd echter verdedigend erg sterk gespeeld en we konden PSV op 2-0 houden. De 3e periode draaide de wedstrijd en na de snelle 3-0 tegen kwamen we op gang in de aanval met een paar erg mooi uitgespeelde doelpunten en kwamen zelfs even op voorsprong om de periode af te sluiten met 4-4. Na de 5-5 tot halverwege de 4e periode kwamen we niet meer tot scoren en konden we niet voorkomen dat PSV nog tweemaal doel trof.
Een redelijk goed uitgangspositie om morgen in de thuiswedstrijd weer volle bak te gaan en plaatsing voor de final 6 veilig te stellen.